loading...

چرم آرتان

کاربرد کابلشو مسی در صنعت

عبادوز بازدید : 6 جمعه 23 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

کاربرد کابلشو مسی در صنعت

این روزها کابلشوهای زیادی در دسترس است و برای هر کاربرد در هر بخشی گزینه‌های مختلفی وجود دارد که با توجه به شرایط مختلف انتخاب می‌شوند. اگر برای یک اتصال از وایرشوی ضعیفی استفاده شود، میزان مقاومت بیشتر می‌شود و در نهایت آتش سوزی به وجود می‌آید.

بنابراین برای انتخاب یک کابلشوی مناسب بایستی حساسیت بسیار بالایی را صرف کنید. گفتنی است که برای انتخاب مناسب وایرشوها مستلزم اطلاعات کافی است که بتوان یک اتصال مناسب را ایجاد کرد. در واقع کابلشوها از فلزهای لوله‌ای تولید می‌شوند که نوک آن‌ها با فشار زیاد پرس شده است و در نهایت سوراخ می‌‎شوند.

علاوه بر این وایرشوها به منظور سولفات نشدن بایستی آبکاری شوند. به منظور اتصال وایرشو به کابل در وهله اول روکش یک سر کابل را از هادی جدا کرده و آن را داخل کابلشو قرار دهید.

پس از انتخاب سایز مناسب برای کابلشو، آن‌ها را به هم متصل کنید و بعد از آن می‌توانید محل اتصال را عایق کنید. توجه کنید که روی وایرشوها نشانه‌هایی حک شده است که هر نشانه نشان دهنده یک ویژگی در وایرشو است. برای مثال علامت شرکت تولید کننده، مقطع هادی متناسب، قطر حفر مناسب برای پیچ و … برخی از ویژگی‌های حک شده هستند.

منبع: https://takearth.com/product-category/earthing-equipment/کابلشو/

صاعقه گیر الکترونیکی چه کاربردی دار

عبادوز بازدید : 6 جمعه 23 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

صاعقه گیرهای اتمی به‌صورت کلی نیرو و انرژی مصرفی خود را از منابع خارجی تأمین نخواهند کرد و در ضمن نیروی یونیزاسیون بالا، شعاع محافظتی گسترده‌ای را فراهم می‌کند. صاعقه‌گیرهای اتمی برای انجام دادن پدیده‌ی یونیزاسیون، به ارتعاشات سزیومی که در درون آن است، نیاز دارند. در کل علت حذف گروه صاعقه گیر اتمی از مدار تولید و مصرف به‌صورت زیر است:

۱- یونیزاسیون هوای اطراف صاعقه گیرهای اتمی در کل روزها و فصل‌های سال اجرا می‌شود و وابستگی و ارتباطی با وضعیت محیطی و آب و هوایی ندارند.

۲- این نوع از صاعقه گیرها محیط و مکان مورد نظر را در مواقع غیرضروری با یونیزاسیون زیاد دچار آلودگی می‌کنند و جریان‌ها و ارتشاعات رادیواکتیوی را در کل برای تمام موجودات زنده جهان به وجود می‌آورند. (دوری و اجتناب از صاعقه گیر اتمی توسط کارشناسان توصیه شده است.)

۳- وابستگی شدید صاعقه گیر‌های اتمی به عناصر اتمی موجود.

منبع: https://takearth.com/lightning-arrester/

چند راه حل ساده برای درمان ناخن‌های شکننده و خشک

عبادوز بازدید : 5 جمعه 23 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که پیش از مهمانی یا یک قرار مهم، ناخنتان بکشند. با این حال اگر ناخن‌تان تصادفی بشکند، اهمیت زیادی ندارد، اما زمانی که ناخن‌تان خود به خود بکشند یا پوسته شود، مشکل اصلی آغاز می‌شود و شما باید بیشتر از گذشته مراقب ناخن‌هایتان باشید.
ناخن، همانند پوست به مراقبت‌های ویژه نیاز دارد تا در مدت زمان طولانی، زیبا و مقاوم شود. در این مقاله نکات مراقبت و نگهداری از ناخن را به شما آموزش می‌دهیم. با این حال شما باید این موضوع را در نظر بگیرید که در طی یک شب، به نتیجه دلخواه خود نخواهید رسید و شما باید در مدت زمان معیینی از ناخن‌های خود محافظت کنید و این روند را ادامه دهید.
ناخنی که بی‌دلیل می‌شکند، جنس خشکی دارد. چرا که معمولا این نوع ناخن‌ها رطوبت کافی ندارند و به همین دلیل به سادگی می‌شکنند. هنگامی که دستان خود را می‌شویید و از کِرِم مرطوب کننده استفاده نمی‌کنید، ناخن‌هایتان خشک‌تر می‌شود. صابون، مواد شوینده، استون و ترکیبات شیمیایی باعث خشک‌تر شدن ناخن‌ها می‌شوند.
با این حال افرادی که در طول هفته چندین بار رنگ لاک خود را تغییر می‌دهند، به میزان زیادی از استون و لاک‌پاکن استفاده می‌کنند و افرادی که در مدت طولانی ناخن می‌کارند، ناخن‌های شکننده و خشک‌تری نسبت به دیگران دارند. همچنین افزایش سن یکی از دلایل اصلی خشک شدن ناخن است، چرا که میزان پروتئین بدن کاهش می‌یابد.

چگونه از ناخن‌ خشک و شکننده محافظت کنیم؟

ناخن همچون پوست دست به مراقبت ویژه‌ای نیاز دارد، چرا که یکی از دلایل زیبایی دست‌ها، ناخن است. حتی اگر ناخن خشک را همیشه کوتاه و مرتب نگه دارید، ممکن است لایه لایه و پوسته شود.

ناخن و دستتان را تمیز نگه دارید

اگر می‌خواهید دستان زیبایی داشته باشید، باید ناخن‌های زیبا و تمیزی نیز داشته باشید. اگر می‌خواهید دستان و ناخن‌های زیبایی داشته باشید، باید همیشه آن‌‌ها را تمیز و مرتب نگه دارید. در این صورت هنگامی که دستان خود را به درستی با آب و صابون می‌شویید، باید از یک برس مخصوص ناخن نیز استفاده کنید. برس ناخن را به آرامی از بالا روی ناخن‌هایتان بکشید تا هیچ‌گونه آلودگی زیر ناخن‌هایتان باقی نماند.

پس از شستشو، ناخن و دستتان را مرطوب کنید

بر اساس تحقیقات علمی، آب بدون صابون و مایع شوینده، باعث آب‌رسانی پوست دست می‌شود، اما رطوبت ناخن را می‌گیرد و آن را خشک می‌کند. در این صورت توصیه می‌کنیم پس از شستشوی دست و ناخن‌هایتان، از یک کِرِم مرطوب‌کننده مناسب نوع پوست‌تان استفاده کنید. همیشه سعی کنید پس از شستشوی دست‌هایتان از کِرِم نرم کننده استفاده کنید و ناخن‌هایتان را نیز مرطوب کنید.

منبع: https://sanapress.ir

چگونه خودمان مانند یک حرفه‌ای لاک بزنیم ؟

عبادوز بازدید : 4 جمعه 23 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

همیشه از یک لاک پایه استفاده کنید. چراکه باعث بالا رفتن کیفیت رنگ لاکتان می‌شود .

از قلم های قدیمی رژهایتان برای تمیز کردن دور لاک استفاده کنید:

امکان دارد از ناخنتان بیرون بزنید و با این کار به راحتی می‌توانید خطاهایتان را برطرف کنید.
به این شکل که یک قلم موی رژ را در لاک پاککن بزنید و خطا ها را پاک بنمایید.

 در انتخاب لاک سفید دقت کنید که حتما رنگ واضح داشته باشد و شل نباشد:

میتوانید آن را تست کنید. برای تست لاک قلممو را در قسمت داخلی لاک بکشید و با میزان ریزش رنگ و سرعت آن کیفیت و پررنگ بودن لاک را بسنجید .

لاک‌هایی که سریع خشک می‌شوند و اسپری های خشک کننده لاک در طولانی مدت باعث خشک شدن ناخن شما می‌شوند.
برای خشک شدن سریع تر لاک می‌توانید دستانتان را زیر آب سرد بگیرید یا نوک انگشتانتان را درون آب یخ قرار دهید .

سانا پرس

معرفی تیزر فیلم و سریال جدید

عبادوز بازدید : 5 جمعه 23 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

طرفداران فیلم و سریال، همه ساله با مشاهده تریلر فیلم و سریال جدید به وجه می‌آیند، چرا که جذاب‌ترین بخش معرفی فیلم‌های تازه اکران شده، بخش تریلرهاست که در وب سایت پاز آنلاین به خوبی چنین محتواهایی در بخش فیلم و سریال وجود دارد.  در دسته بندی سایت پاز انواع موضوعات مختلف نظیر حیات وحش، سرگرمی، ورزش، اقتصاد، خودرو، آشپزی، فنآوری، سینما و غیره وجود دارد. اگر عاشق هیجان هستید و قصد دارید تا بهترین کلیپ‌های تصویری حوادث را مشاهده کنید، دسته بندی سایت پاز به شما کمک خواهد کرد تا به این امر دست پیدا کنید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در ساخت دوربین گوشی های همراه و در دسترس بودن آنها برای بخش عمده ای از مردم جهان و همچنین افزایش سرعت اینترنت تمایل افراد را به اشتراک گذاری ویدیوهای مختلف افزایش داده است. این موضوع تا حدی گسترش داده شده است که هیچ کدام از دسته های اطلاع رسانی و محتوای های تاثیرگذار قدرت رقابت با ویدیو را ندارند. با استفاده از وب سایت پاز آنلاین قادر خواهید بود تا از اخبار تصویری روز مطلع شوید.

https://www.pazonline.ir/بخش-سینما-10

محتوای تصویری مرتبط با خودرو در پاز آنلاین

عبادوز بازدید : 3 جمعه 23 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

علاقه‌مندان به تماشای ویدویهای مرتبط با خودرو می‌توانند با مراجعه به وب سایت تصویری پاز آنلاین، بهترین ویدیوهای مرتبط در این زمینه را تماشا کرده و در صورت نیاز با سرعت بالا، ویدیوهای مورد نظر خود را دانلود کنند. در این بخش از وب سایت پاز آنلاین، معرفی انواع خودروهای روز به شکل تصویری انجام می‌شود. اگر بخواهید به جدیدترین محتواهای تصویری دسترسی پیدا کنید، پاز آنلاین یک انتخاب کاملا هوشمندانه محسوب می‌شود.  محتوای ویدیویی مخاطبان زیادی دارد، چرا که مشاهده آن می‌تواند آسان باشد و مفاهیم را به خوبی به مخاطب منتقل کند.

یک سایت باکیفیت که دارای آیتم‌های مختلف باشد، باعث می‌شود تا مخاطب بتواند محتوای ویدیویی را به بهترین شکل تماشا کند. از میان وب سایتهای مختلف که در این زمینه وجود دارد، سایت پاز به عنوان بهترین انتخاب است. این سایت با داشتن دسته بندی‌های مختلف می‌تواند انواع ویدیوهای روز را با کیفیت مختلف به نمایش بگذارد. یکی از نکات جالب پاز این است که به آسانی می‌توان انواع دسته بندی موضوعی را مشاهده کرد.

https://www.pazonline.ir/بخش-خودرو-65

خرید لباس کودک

عبادوز بازدید : 4 پنجشنبه 01 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

انتخاب لباس کودک همواره به عنوان یک انتخاب سخت و دشوار شناخته می‌شود. تنوع لباس‌های کودک به گونه‌ای است که مادران متناسب با نیاز خود می‌توانند بهترین انتخابرا داشته باشند. از میان فروشگاه‌های مختلف فروشگاهی موفق است که بتواند محصولات خود را با تضمین کیفیت و قیمت ارائه کند. فروشگاه نازدونه توانسته است محصولات خود را با تضمین کیفیت و بهترین قیمت تولید و ارائه نماید.

منبع: https://naazdoneh.blog.ir

ساده‌ترین دستور تهیه سالاد ماکارونی

عبادوز بازدید : 4 پنجشنبه 01 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

به گزارش همشهری آنلاین، سالاد ماکارونی محبوب همه است: از بچه‌ها گرفته تا بزرگترها. این سالاد خوشمزه را با ماکارونی فرمی تهیه می‌کنند و در آن معمولاً از خیارشور، ژامبون گوشت یا مرغ، نخود فرنگی، ذرت، گوجه یا هویج و سس مایونز استفاده می‌کنند. طرز تهیه سالاد ماکارونی خیلی ساده است و با توجه به این که پاستا در عرض چند دقیقه پخته می‌شود، وقت زیادی نمی‌گیرد. البته این سالاد خنکش خوشمزه‌تر است، بنابراین پیشنهاد می‌شود قبل از مصرف حداقل نیم ساعت آن را در یخچال قرار دهید. بنابراین برای مراسمی مثل تولد می‌توانید سالاد را از شب قبل تهیه کنید و در یخچال بگذارید تا دیگر نگرانی برای غذای تولد نداشته باشید.

در اینجا با دستور تهیه سالاد ماکارونی با کالباس یا همان ژامبون گوشت آشنا می‌شوید که فوق العاده خوشمزه است. البته باید توجه کنید که به خاطر پاستا و سس مایونزش این سالاد کالری نسبتاً زیادی دارد و خیلی هم سیر کننده است. پس بهتر است در مقادیر کمتر مصرف شود. مقادیری که در اینجا گفته شده ۴ کاسه متوسط سالاد می‌دهد.

مواد لازم برای سالاد ماکارونی

ماکارونی فرمی ۲ پیمانه

خیار شور ۱۵۰ گرم

کالباس ۴ ورق

گوجه ۳ عدد

نخود فرنگی ۱/۲ پیمانه

ذرت ۱/۲ پیمانه

سس مایونز ۳/۴ پیمانه

نمک و فلفل دلخواه

ساده‌ترین دستور تهیه سالاد ماکارونی

طرز تهیه سالاد ماکارونی با کالباس

مرحله اول

ماکارونی‌های فرمی را با توجه به دستور روی بسته‌بندی بپزید و آبکشی کنید.

مرحله دوم

در این مدت کالباس، خیارشور و گوجه را ریز خرد کنید. یکی از گوجه‌ها، مقداری از خیارشور، ذرت و نخودفرنگی را برای تزیین کنار بگذارید.

این شوخی‌ها رابطه با همسرتان را سرد می‌کند

عبادوز بازدید : 4 پنجشنبه 01 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

نتایج تحقیق جدیدی در دانشگاه کانزاس نشان می‌دهد که شوخ‌طبعی در تقویت رابطه زوجین نقش دارد. مطالعات چند دهه اخیر نشان می‌دهد که زنان جذب مردان شوخ‌طبع می‌شوند. این ویژگی اغلب به‌عنوان یکی از باارزش‌ترین خصوصیت‌های یک شریک عاطفی مورداشاره قرارگرفته است اما آقایان باید به این نکته توجه داشته باشند که در هر موضوعی نمی‌توان با زنان شوخی کرد. در گفتگو با دکتر عادل مهری مشاور خانواده و زوج دمانگر به بررسی این موضوع پرداختیم.

*** شوخی مجوزی برای بی احترامی نیست

اگرچه شوخی کردن تأثیر زیادی در انعطاف‌پذیری، کاهش استرس، اضطراب و افزایش صمیمت بین زوجین دارد اما لازم است در شوخی کردن با همسرتان به چند نکته مهم توجه داشته باشید.دکتر مهری در این باره تاکید می کند که به این موارد توجه داشته باشید:«ظرفیت وجنبه طرف مقابلتان را بسنجیدتحت هیچ شرایطی به بهانه شوخی به همسرتان بی‌احترامی نکنید.هیچ‌وقت  به شوخی هم که شده  همسرتان را با دیگران مقایسه نکنید.در حضور جلوی جمع، برای خنداندن دیگران همسرتان را تحقیر و کوچک نکنید.از شوخی‌های فیزیکی، تمسخرآمیز، تهدیدی، کنایه‌آمیز و شوخی‌های حاوی فحش استفاده نکنیدو یادتان باشد هنگام عصبانیت و ناراحتی همسرتان از شوخی کردن پرهیز کنید.

این شوخی‌ها رابطه با همسرتان را سرد می‌کند

*** خط قرمزهای طرف مقابلتان را بشناسی

این زوج درمانگر می گوید قانون اول شوخی این است که خط قرمز های همسرتان را بشناسید:« از آنجایی‌که رابطه زوجین نزدیک‌ترین وصمیمانه‌ترین رابطه بین افراد است، شوخی بین همسران خیلی رواج دارد و توصیه هم می‌شود  خنده و شوخی در خیلی از موارد می‌تواند تنش‌ها و اختلافات را حل‌وفصل کند اما گاهی بعضی شوخی‌ها منجر به ناراحتی طرف مقابل می‌شود.دلیل ناراحتی‌ از بعضی شوخی‌ها، عدم آگاهی و توجه نداشتن همسر به خط قرمزهای طرف مقابل است. اگر فرد، طرف مقابل را خوب بشناسد هرگز با مواردی که همسرش روی آن‌ها حساس است، شوخی نمی‌کند. مثلاً بعضی‌ها خطر قرمزشان والدینشان هستند و بعضی‌های هم نسبت به شوخی طرف مقابل با والدینشان مقاومتی نشان نمی‌دهند. بنابراین، معمولاً ناراحتی از برخی شوخی‌ها به دلیل رعایت نکردن خط قرمزها است و الا توصیه می‌شود زوجین تا حد امکان با یکدیگر شوخی‌های صمیمانه داشته باشند چراکه شوخی بین زوجین، در حالت طبیعی و با حفظ حرمت طرف مقابل باعث صمیمت و نزدیک شدن قلب زوجین به یکدیگر می‌شود.»

در الگوی خانواده اسلامی که نمونه بارز آن حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) است، نمونه‌های بسیاری از روابط صمیمانه همراه با شوخی مشاهده می‌شود و در روایت آمده است که این دو بزرگوار با رعایت احترام به یکدیگر، شوخی و مزاح می کردند اما متأسفانه برخی افراد در شوخی با همسرشان توهین و بی‌احترامی می‌کنند یا بدون درنظر گرفتن خط قرمزها و حساسیت‌های طرف مقابلشان مطلبی را برای خندیدن و شادکردن فضا بیان می‌کنند و با این کار باعث رنجش‌خاطر همسرشان می‌شوند. «دکترمهری »راه مقابله با شوخی‌های ناراحت‌کننده  را آگاه کردن طرف مقابل می داند و می گوید : «تکرار و انجام برخی شوخی‌ها  از سوی همسر گاهی از این بابت است که شما هیچ عکس ‌العملی در برابر آن شوخی از خود نشان نداده‌اید لذا درصورتی‌که شوخی‌های نامناسب همسرتان باعث آزرده‌خاطر شدن شما می‌شود، بهتر است همسرتان را آگاه کنید یا حتی اگر یک‌بار شوخی اتفاق افتاد و منجر به ناراحتی شما شد، همان لحظه تذکر دهید.»

این شوخی‌ها رابطه با همسرتان را سرد می‌کند

*** راه شناخت تفاوت فرهنگی در شوخی کردن

تحمل افراد در برابر شوخی و نوع شوخی افراد با یکدیگر در هر فرهنگی متفاوت است. از این رو، افراد با فرهنگ‌های مختلف از شوخی برداشت‌های متفاوتی دارند. تفاوت فرهنگی زوجین در شوخی کردن می‌تواند به طور ناخودآگاه زمینه بروز تنش و اختلافات را فراهم می کند. دکتر مهری راه شناخت این تفاوت فرهنگی را مشاوره قبل از ازدواج می داند و می گوید:« یکی از دلایل توصیه اکید برای مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج، شناخت بیشتر طرف مقابل است. یکی از موضوعات خیلی شایعی که اتفاق می‌افتد این است که زوج‌های جوان به دلیل عدم شناخت، از روحیه طرف مقابل اطلاعی ندارند اما روانشناس می‌تواند در فرایند شناخت، از ویژگی‌های شخصیتی طرف مقابل اطلاعات خوبی به دست آورد.»خیلی از مواقع افراد به دلیل ویژگی‌های شخصیتی، زودرنج هستند و خیلی سریع از شوخی، حرف یا حرکتی ناراحت می‌شوند. به‌عنوان‌مثال، دو نفر از خیابان رد می‌شوند و بدون آنکه حواسشان باشد به هم دیگر تنه می‌زنند، یک نفر سر این مسئله دعوا راه می‌اندازد و یک نفر هیچ توجهی نمی‌کند. نفر اول نه به خاطر شدت تنه بلکه به خاطر اینکه احساس می‌کند به او توهین شده، دعوا می‌کند یا مثلاً وقتی زوجین باهم شوخی می‌کنند چطور می‌شود که آن شوخی برای آقا خیلی زننده و ناراحت‌کننده است ولی برای خانم خیلی عادی است؟!دکتر در این باره تحلیل روانشناسانه ای ارائه می دهد:« باید گفت که نوع واکنش افراد نسبت به موقعیت‌های مختلف ازجمله شوخی به تربیت، ویژگی‌های شخصیتی و ساختار فکری افراد مربوط می‌شود و لازمه شناخت این تفاوت‌ها، مشاوره قبل از ازدواج است که از اهمیت زیادی برخورداراست.این شناخت به شما این توانایی را می دهد که در موقعیت های مختلف بتوانید پیش بینی درستی از رفتار همسرتان داشته باشید.»

منبع: ساناپرس

انواع صاعقه گیر کدام است؟

عبادوز بازدید : 5 پنجشنبه 01 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

انواع صاعقه گیر

صاعقه گیر چیست؟

صاعقه گیر وسیله‌ای است که وظیفه‌ی محافظت از افراد و دستگاه‌ها را در برابر صاعقه بر عهده دارد. صاعقه گیر همچنین منجر به ایجاد مسیری امن و مطمئن در جهت منتقل کردن جریان‌های برقی عظیم صاعقه به زمین خواهد شد. یکی از اساسی‌ترین و کلی‌ترین وسایل و تجهیزات قابل نصب بر روی بیشتر دکل‌های برقی و ساختمان‌ها برای کمتر کردن اثرات زیان‌بار صاعقه، صاعقه گیرها هستند.

انواع صاعقه گیر

 • صاعقه گیر اتمی
 • صاعقه گیر‌ بادی یا پیزو الکتریک
 • صاعقه گیر‌ خورشیدی

تعداد صفحات : 18

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 176
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 4
 • باردید دیروز : 6
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 4
 • بازدید ماه : 259
 • بازدید سال : 1,516
 • بازدید کلی : 2,129