loading...

چرم آرتان

صاعقه گیر الکترونیکی چه کاربردی دارد

عبادوز بازدید : 4 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

این نوع از صاعقه گیر به‌صورت کلی از یک محفظه‌ی خالی با دو مسیر ورود و خروج دوکی‌شکل آیرو دینامیکی تولید شده است و وارد شدن و خارج شدن جریان هوا از صاعقه گیر بادی طی یک مسیر مشخص شده از قبل صورت خواهد گرفت. این نوع از صاعقه گیرها در کل باعث ایجاد ارتعاش یک الکترود عمودی شده و الکترود عمودی به یک سلول پیزو الکتریک وصل می‌شود. میزان نوسان‌های الکترود باعث تشکیل جریان الکتریسیته ساکن در سلول پیزو الکتریک می‌شود و این نیرو یا انرژی ذخیره شده میان جداره‌ی بیرونی صاعقه گیر و الکترود نیز تخلیه شده و منجر به یونیزاسیون هوای موجود در صاعقه گیر خواهند شد.

روش و تکنیک بالا بسیار دقیق، حساس و آسیب‌پذیر بوده، زیرا وارد شدن یک جسم خارجی و عدم خروج جسم به علت مسیر دوکی‌شکل ممکن است سبب مسدود شدن جریان خروجی مسیر و مختل شدن یا خراب شدن دستگاه شود. نیروی باد معمولاً سبب شارژ شدن بی‌مورد دستگاه و کمتر شدن طول عمر سلول پیزو الکتریک و فرایند ارتعاشی نیز می‌شود.

Post image

صاعقه گیرهای اتمی به‌صورت کلی نیرو و انرژی مصرفی خود را از منابع خارجی تأمین نخواهند کرد و در ضمن نیروی یونیزاسیون بالا، شعاع محافظتی گسترده‌ای را فراهم می‌کند. صاعقه‌گیرهای اتمی برای انجام دادن پدیده‌ی یونیزاسیون، به ارتعاشات سزیومی که در درون آن است، نیاز دارند. در کل علت حذف گروه صاعقه گیر اتمی از مدار تولید و مصرف به‌صورت زیر است:

۱- یونیزاسیون هوای اطراف صاعقه گیرهای اتمی در کل روزها و فصل‌های سال اجرا می‌شود و وابستگی و ارتباطی با وضعیت محیطی و آب و هوایی ندارند.

۲- این نوع از صاعقه گیرها محیط و مکان مورد نظر را در مواقع غیرضروری با یونیزاسیون زیاد دچار آلودگی می‌کنند و جریان‌ها و ارتشاعات رادیواکتیوی را در کل برای تمام موجودات زنده جهان به وجود می‌آورند. (دوری و اجتناب از صاعقه گیر اتمی توسط کارشناسان توصیه شده است.)

۳- وابستگی شدید صاعقه گیر‌های اتمی به عناصر اتمی موجود.

۴- یونیزاسیون در صاعقه گیرهای اتمی ارتباط مستقیم با زمین نداشته و اساساً به علت عناصر خاص مثل عنصر رادیواکتیو، نیرو و انرژی از پدیده‌ی یونیزاسیون نشئت نمی‌گیرد. در هنگام قطع شدن جریان مسیر چاه ارت، پدیده یونیزاسیون ادامه خواهد داشت و این نوع از صاعقه گیرها بدون داشتن اتصالات خوب با زمین، هدف اصلی صاعقه خواهند شد.

در موقع دریافت صاعقه، به دلیل نقص و عیب در جریان مسیر تخلیه، صاعقه گیر از هم متلاشی شده و یا به کنار خود جرقه‌های جانبی پرتاب می‌کند و سبب آتش‌سوزی گستره نیز می‌شود؛ علت‌های فوق در کل باعث حذف صاعقه گیر اتمی از چرخه تولید و مصرف شده است.

منبع: https://www.reddit.com/user/chistaseo/comments/t6hb5w/صاعقه_گیر_الکترونیکی_چه_کاربردی_دارد/

سئو چیست؟ راهنمای کامل SEO

عبادوز بازدید : 8 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

سئو چیست؟ راهنمای کامل SEo

سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو، به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام میگیرد. فاکتورهای زیادی در سئو سایت شما تاثیرگذارند، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک‌های ورودی به سایت شما از سایت‌های دیگر، گاهی اوقات حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت شما برای موتورهای جستجو را سئو مینامیم.

مهمترین سوالی که کاربران از خود میپرسند آن است که تعریف دقیق سئو چیست. سئو مجموعه فعالیت هایی است که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم.

مفهوم سئو فقط مربوط به موتورهای جستجو نیست بلکه مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان نیز از فاکتورهای اصلی آن میباشد. بطوریکه در چند سال اخیر سیاست‌های گوگل با انتظارات بازدیدکنندگان از سایت‌ها همسو شده است.

الگوریتم های جدید گوگل به ویژه الگوریتم RankBrain تلاش میکنند تا رفتار کاربران هنگام جستجو را آنالیز کرده و متناسب با همان رتبه بندی نتایج را بهینه کنند. هر زمان کاربر عبارتی را در گوگل جستجو میکند و یک یا چند نتیجه موجود در پیشنهادات گوگل را انتخاب خواهد کرد. گوگل به انتخاب کاربران توجه زیادی خواهد کرد. بعنوان مثال اگر یک سایت در رتبه پایینی از نتایج گوگل باشد ولی کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند گوگل جایگاه این سایت را بهبود خواهد داد.

علاوه براین زمان حضور کاربران در یک سایت تا جستجوی دوباره در گوگل اهمیت ویژه ای خواهد داشت. از زمانیکه کاربر وارد سایت شما میشود تا زمانیکه مجدد همان عبارت یا عبارتی مشابه با آن را در گوگل جستجو میکند Dwell Time  نامیده میشود. اگر دوست دارید بدانید تاثیر رفتار کاربران بر سئو چیست پیشنهاد میکنیم مقاله RankBrain چیست را مطالعه کنید.

آکادمی وبسیما با برگزار دوره های حضوری در زمینه دوره آموزش سئو، آموزش گوگل وبسمتر و آموزش سئو کلاه خاکستری به شما کمک میکند که مجموعه ای ارزشمند از دانش و تجربه را در زمانی کوتاه کسب کرده و جایگاه خود را در نتایج جستجو بهبود دهید.

آموزش سئو به صورت کاملا رایگان

عبادوز بازدید : 4 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

نگاه کردن در زیر میکروسکوپ همیشه این امکان را به ما می‌دهد که بتوانیم آنچه را که با چشم غیر مسلح دیده نمی‌شود را به صورت کامل و شفاف ببینیم همچنین زمانی که می‌خواهیم نسبت به یک دنیای ناشناخته بینش پیدا کنیم استفاده از یک راهنما و راهبر به ما این امکان را می‌دهد که بتوانیم دیدگاه کامل و شفافی نسبت به آن علم و دانش داشته باشم که با جزئیات بیشتر و رازهای مخفی و بایدها و نبایدها به صورت عمقی و اصولی آشنایی پیدا کنیم. همین امر در مورد آموزش سئو و بهینه‌ سازی موتور جستجو صادق است.

این آموزش سئو کاربردی قرار است میکروسکوپ شما برای کشف و درک عمیق دنیای ناشناخته سئو باشد و کمکی صادقانه و کاربردی به علاقه‌مندان آموزش سئو ارائه نماید تا بتوانند از ریزترین و نامرئی‌ترین مفاهیم سئو رونمایی کند. بدین صورت شما بعد از گذراندن دوره آموزش سئو قادر هستید تمامی پتانسیل‌های وب سایت و ویژگی‌های مخاطبان و تمامی رازهای گوگل را کشف کنید. این آموزش امکانات بی پایان رشد شما را فراهم می‌سازد.

تنها راه کسب ترافیک رایگان از موتور جستجو گوگل سئو است

دو منبع اصلی برای جذب ترافیک به وب سایت شما وجود دارد روش اول ترافیک پولی و روش دوم ترافیک ارگانیک است.علی رغم اینکه هر دو منبع می‌توانند موجب افزایش درآمد برای شما باشند و فروش شما را افزایش دهند اما نکته قابل توجه این موضوع این است که تا لحظه‌ای ترافیک پولی (مانند گوگل ادورز و یا تبلیغات کلیکی) برای شما فروش به همراه دارد که تبلیغات شما در حال اجرا باشد و مادامی که تبلیغات شما متوقف شود کسب در آمد شما هم متوقف می‌شود. اما سئو برای همیشه و بدون صرف هزینه برای ما ترافیک رایگان به همراه دارد.

راز موتور جستجو گوگل را کشف می‌کنید

درست است که موتور جستجو گوگل همواره در حال تغییر فاکتورهای رتبه‌بندی خود و در حال آپدیت کردن الگوریتم‌های خود است اما اگر به سراغ آموزش سئو نرویم این راز برای همیشه سر به مهر میماند. اما در صورت آموزش سئو اولین بخشی که برای یادگیری سراغش میرویم آموزش نحوه کارکردن موتور جستجو گوگل است پس اولین ارزش سئو کشف رازهای مخفی موتور جستجو گوگل Google است.

سئو یک سرمایه گذاری بلند مدت است

سئو یک پروسه زمان بر است اگر بخواهید در حوزه سئو موفق شوید باید یک فعالیت مستمر و مدون مشمول زمان طی کنید وقتی شما پروسه سئو را آغاز می‌کنید نتیجه مطلوب شما در عرض 6 ماه تا 1 سال زمان میبرد تا نمایش داده شود.

اما زمانی که شما به نتیجه برسید کسب درآمد شما آغاز میشود، شما با آموزش سئو کاربردی می‌توانید یک سرمایه گذاری بلند مدت برای کسب و کار خود اجاد کنید و بعد از کسب جایگاه برتر در موتور جستجو گوگل شاهد درآمد بالای خود خواهید بود.

آموزش سئو = انتخاب یک شغل پر درآمد و عالی

به عنوان یک متخصص سئو میتوانید ماهیانه درآمد بالایی کسب کنید زیرا امروزه تقاضای بسیار زیادی برای خدمات سئو وجود دارد و این صنعت در حال رشد است زیرا در حال حاضر تقریبا همه کسانی که به اینترنت دسترسی دارند از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند پس دلیل اصلی و دیگری که باید سئو را آموزش ببینیم پر درآمد بودن حوزه سئو است.

منبع: https://3eoweb.ir/بهینه-سازی-موتورهای-جستجو/

سفارش چاپ آنلاین شاسی از آی ار چاپ

عبادوز بازدید : 4 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

چاپ تابلو شاسی 

از انواع شیوه‌های تبلیغاتی که سازمان‌ها، نهادها و مؤسسات مختلف از آن برای نمایش محصولات خود استفاده می‌کنند می‌توان به تابلو شاسی اشاره کرد. برای تعریف تابلو شاسی می‌توان بیان کرد که به مانند یک تابلو تبلیغاتی بوده که برای نمایش تصاویر کاربرد دارد. اگر سازمان‌ها و مؤسسات مختلف بخواهند از تابلو شاسی برای نمایش تبلیغات خود استفاده کنند قطعاً باید در مورد آن اطلاعات خود را افزایش دهند تا بتوانند به یک بازدهی مناسب برسند.

استفاده از تابلو شاسی به دلیل جذابیت خاصی که دارد باعث می‌شود تا بتوان برای محیط‌های خانوادگی و تزئین منزل نیز از آن استفاده کرد. امروزه با توجه به وضعیت نمایش تبلیغات که به کمک شیوه‌های مختلف قابل انجام است بسیاری از افراد به دنبال چاپ تابلو شاسی هستند تا بتوانند برای مقاصد تجاری خود از آن استفاده کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد تابلو شاسی مطالب جالب و مفیدی را برای شما عزیزان همیشه همراه قرار دهیم.

تابلو شاسی

تابلو شاسی محصولی تبلیغاتی و هنری است که برای نمایش تصاویر از فاصله نزدیک به کار می­رود. تابلو شاسی­‌ها معمولاً به شکل مکعبی با ضخامت ۸، ۱۶ یا ۳۰ میلی‌متر و از جنس MDF یا فیبر با کیفیت ساخته می‌­شوند. عکس مورد نظر شما هم با چسب دو طرفه مخصوص بر روی آن چسبانده می­‌شود. ویژگی خاص این چسب­‌ها باعث می­‌شود از ایجاد هر گونه حباب بر روی تابلو شاسی جلوگیری شود و تصویری کاملاً تخت و یکسان ایجاد شود

خرید تابلو شاسی با طرح دلخواه

شاید بتوان به زبان ساده بیان کرد که تابلو شاسی از جنس ام دی اف بوده که دو طرف آن به نحوی درگیر بوده که یک سو، آغشته به چسب است و سوی دیگر دارای شیارهای مختلف بوده که می‌توان تصاویر زیبا را بر روی آن قرار داد. برای اینکه بتوان از شیوه‌های تبلیغات تجاری استفاده کرد می‌توان از تابلو شاسی کمک گرفت. چاپ و آماده کردن تابلو شاسی با توجه به اندازه و جنس آن دارای تکنیک‌های مخصوص به خود بوده که استفاده از یک مجموعه مناسب باعث می‌شود تا شما بتوانید سفارش خود را به بهترین نحو ممکن تحویل بگیرید

خرید تابلو شاسی

تابلو شاسی در سایزبندی مختلف وجود داشته که ضخامت‌های متفاوتی دارد که هر کدام می‌تواند برای مکان‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. اگر بخواهید برای تبلیغات خود از سایزهای مختلف تابلو شاسی استفاده کنید به کمک مجموعه آی آر چاپ می‌توانید سایزبندی مختلف را انتخاب کنید. سفارش آنلاین از طریق وب سایت آی آر چاپ امکان پذیر بوده و به شما این اطمینان را می‌دهد که محصول مورد نظر را با بالاترین کیفیت برای شما عزیزان ارسال کند.

برای سفارش چاپ آنلاین شاسی اینجا کلیک کنید.

چاپ استیکر خودرو چگونه است

عبادوز بازدید : 8 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

با رعایت اصول طراحی و چاپ استیکر خودروها فرصت بسیار خوبی برای تبلیغات در اختیار کسب و کارها قرار می‌گیرد. چون علاوه بر اینکه تبلیغات بر روی بدنه خودرو نظر بسیاری را به خود جلب می‌کند، بدیع و خلاقانه هستند. در صورت رعایت اصول طراحی و چاپ استیکر خودرو و چسباندن یک استیکر تبلیغاتی روی خودرو، می‌توانید پیام برند خود را حتی به بیرون مرزهای کشور هم برسانید! به علاوه چاپ استیکرهای تبلیغاتی از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه هستند و ابزار خوبی برای مارکتینگ به حساب می‌آیند.

۱- کل ماشین خود را با متن و تصویر پر نکنید؛ ساده طراحی کنید.

به اطلاعاتی که بیش از همه برای شما اهمیت دارد فکر کنید. احتمالاً شماره تماس، نام کسب و کار و آدرس وب سایت مهم‌ترین اطلاعاتی هستند که باید به چشم مخاطب بیایند. پس نیازی نیست کل خودرو را با تصاویر و نوشته‌های مختلف پر کنید. مخاطبین شما تنها چند ثانیه فرصت دارند که اطلاعات نوشته شده روی خودرو را بخوانند. از این چند ثانیه، بهترین استفاده را بکنید.

طرح استیکر تبلیغاتی روی خودرو تا جایی که می‌شود باید شفاف و واضح باشد. از رنگ‌های برند خود استفاده کنید؛ اطلاعات تماس و نام برند را بدون شلوغ کاری در بهترین قسمت قرار دهید. حتی می‌توانید کل خودرو را با یک طرح گرافیکی پر جزئیات بپوشانید اما در یک بخش ساده‌تر آن، نوشته‌ها را قرار دهید. تصویر زیر نمونه خوبی در این حوزه است.

 

۲- از فونت‌های خیلی شکسته استفاده نکنید؛ نوشته‌ها باید خوانا باشند.

وقتی کار طراحی استیکر تبلیغاتی روی خودرو را به شرکت یا چاپخانه می‌سپارید، مطمئن شوید که فونت مناسبی انتخاب می‌کنند. فلسفه تبلیغات محیطی این است که افراد در خیابان و جاده‌ها بتوانند پیام برند شما را بگیرند. اگر سایز نوشته‌ها کم بوده یا فونتی که استفاده کرده‌اید زیادی شکسته و تحریری باشد، از راه دور خوانده نمی‌شوند.

البته نوشتن نام برند یا اسم خودتان با یک فونت کشیده و تحریری ممکن است ایده بدی نباشد، اما مطمئن شوید اطلاعاتی مانند نوع کسب و کار، شماره تماس و یا آدرس، کاملاً خوانا باشند. همچنین به هیچ وجه از QR Code‌ها استفاده نکنید. هیچ کسی در حین رانندگی در اتوبان نمی‌تواند با موبایل خود، QR Code روی خودرو شما را اسکن کند! پس مطمئن شوید که اطلاعات تماس به خوبی در دیدرس هستند.

منبع: https://irchap.ir/article/5056

گونه های مختلف گیاه آئونیوم

عبادوز بازدید : 2 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

گیاه آئونیوم با نام علمی Aeonium و نام انگلیسی  Houseleek tree گیاهی همیشه سبز از خانواده Crassulacea است. آئونیوم بومی شمال آفریقا است.

گیاه آئونیوم به نام‌های ناز بشقابی، گل بشقابی هم معروف است.

آئونیوم‌ها ساکولنت‌های برگ دارگوشتی هستند که به واسطه برگ‌های ضخیم خود توانایی ذخیره آب و مقاومت در برابر گرما و بی آبی را دارند.

جنس آئونیوم دارای 35 گونه مختلف است.

رنگ برگ‌های گونه‎‌های آئونیوم طیفی از سبز، بنفش و مشکی است.

غالب گونه‌های آئونیوم بدون ساقه هستند و گاهی با بزرگ شدن گیاه ساقه کوتاهی ایجاد می‌شود.

آئونیوم به شکل گل رز برجسته رشد می‌کند.

نحوه قرار گیری برگ‌های و رنگ برگ‌های منحصر به فرد و براق آئونیوم باعث محبوبیت این گیاه شده است.

این گونه به آئونیوم سرخ مشهور است.

ساقه‌ها کوتاه و نازک است.

برگ‌ها به رنگ سبز  تا بنفش تیره دیده می‌شوند.

از معدود گونه‌های آئونیوم که می‌تواند دمای زیر 5 درجه را تحمل کند.

این گونه رشد کمی دارد.

برگ‌های این گونه گوشتی و به رنگ قرمز تیره تا قهوه ای دیده می‌شود.

ساقه‌ها در این گونه کوتاه‌تر از Aeonium arboreum ‘Zwartkop است.

در صورت قرار گیری در نور زیاد رشد کمتری داشته و برگ‌ها به رنگ قهوه ای در می آیند.

منبع: https://cafegoldoon.com/راهنمای-کامل-نگهداری-گیاه-آئونیوم/نگهداری-گیاهان-آپارتمانی/

تکثیر و ازدیاد برگ بو چگونه است

عبادوز بازدید : 3 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

درخت برگ بو که از حدود ۲۰۰ سال قبل به ایران آورده شده است.

به عنوان یک گیاه دارویی، معطر و تزئینی در شهرهای مختلف کاشته شده است.

و امروزه استفاده از برگ‌های معطر آن در صنایع کنسروسازی و در پخت و پز خانگی رایج‌تر از همیشه است.

در این نوشته به بررسی شرایط مطلوب برای پرورش این گیاه زیبا می‌پردازیم.

شرایط مطلوب برای پرورش و شیوه تکثیر گیاه برگ بو

برگ بو، گیاهی معطر و همیشه سبز است با نام علمی «Laurus nobilis» که از خانواده «Lauraceae» است.

در اصل بومی مناطق مدیترانه‌ای است و به عنوان چاشنی یا همان طعم دهنده غذا شهرت دارد،

به شکل درخت و درختچه در می‌آید و درختان برگ بو ممکن است حتی تا ۱۰ متر نیز ارتفاع بگیرند.

علاوه بر مصارف دارویی و استفاده در آشپزی به عنوان یک گیاه زینتی در باغ‌ها و فضاهای سبز نیز کاشته می‌شود.

و جلوه زیبایی به این مکان‌ها می‌دهد.

درختان و درختچه‌های برگ بو، به عنوان یک گیاه زینتی و معطر در مناطق مختلف جهان دیده می‌شوند

مشخصات گیاه شناسی

برگ‌های این گیاه منفرد هستند و در قسمت رویی به رنگ سبز پررنگ و قسمت زیرین آن‌ها کم‌رنگ تر است.

گل‌ها، خوشه‌ای شکل و زرد رنگ و میوه‌های برگ بو از نوع سته هستند.

ویژگی جالب توجهی که این گیاه دارد طول عمر مناسب آن است.

و در صورت نگهداری درست از آن، در گلدان می‌تواند تا حدود ۲۰ سال عمر کند.

و اگر در فضای باز کاشته شود طول عمر گیاه به چند برابر مقدار گفته شده می‌رسد.

تکثیر و ازدیاد برگ بو

این گیاه را می‌توان با استفاده از بذر و قلمه تکثیر کرد.

برای تکثیر با بذر بعد از اینکه بذر مرغوب برگ بو را تهیه کردید باید در اواخر پاییز اقدام به کاشت بذرها کنید.

تا در بهار، جوانه بزنند و گیاهان جدید از آن‌ها حاصل شود.

برای تکثیر با قلمه نیز گفته می‌شود که بهتر است از شاخه‌های با سنِ بیش از یکساله که نیمه چوبی هستند استفاده کنید.

یعنی شاخه‌هایی که در همان سال و در بهار رشد کرده‌اند چندان مناسب استفاده به عنوان قلمه نیستند.

بعد از اینکه قلمه‌های مطلوب خود را تهیه کردید تعداد کمی برگ برای آن‌ها باقی بگذارید و آن‌ها را در خاک مناسب بکارید.

اگر قلمه‌ها کلا بدون برگ باشند شاید ریشه دار نشوند چون وجود برگ به ریشه دار شدن بهتر و سریع‌تر قلمه‌ها کمک می‌کند.

گاها دیده می‌شود که از هورمون‌های مخصوص ریشه‌زایی برای قلمۀ برگ بو استفاده می‌کنند.

این کار بدان علت انجام می‌شود که تاحدودی ریشه دار شدن قلمه‌ها سخت است.

و حتی گاهی افراد به دلیل همین مشکل به جای تکثیر با قلمه، روی به خرید نهال آماده این گیاه می‌گذارند.

منبع: https://cafegoldoon.com/شرایط-مطلوب-برای-پرورش-و-شیوه-تکثیر-گیا/گیاهان-سودمند/

گیاهان چگونه به بهبود سلامت روان ما کمک می کنند؟

عبادوز بازدید : 3 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

گیاهان چگونه به بهبود سلامت روان ما کمک می کنند؟

بر کسی پوشیده نیست که تراریوم زینتی تاثیر مثبتی بر سلامت روح و روان ما دارند.

این یکی از دلایل عمده ای است که داشتن تراریوم در محل کار و محیط منزل، به همگان توصیه می شود.

این حقیقت به تازگی توسط روان شناسان نیز تایید شده است که تراریوم ها و به طور کلی گیاهان به بهتر شدن سلامت روان ما کمک می کنند.

هم چنین ثابت شده است که گیاهان نقش مثبتی در بهبود روابط عاطفی دارند.

مکانیزم تاثیر گیاهان بر سلامت روان به شرح زیر است:

کمک به کم شدن حس اضطراب

چون ما در یک جامعه ی در حال توسعه زندگی می کنیم، اضطراب و تنش جزو جدانشدنی زندگی ما را تشکیل می دهد. تراریوم می تواند هوای تازه و سالم از خود تولید کرده و به بازسازی ذهن ما کمک می کند و باعث بهبود آسایش روان ما می شود.

هرگاه تراریوم را در محل سکونت و یا محل کار خود بگذارید، حس سرسبزی و طراوت، ما را احاطه خواهد کرد.

این سبزی و طراوت، حس نشاط و شادابی هم برای جسم و هم برای روح به همراه خواهد داشت.

کمک به ایجاد حس مثبت

رنگ سبز موجود در گیاهان باعث ایجاد حس دلگرمی و آرامش در افراد می شود.

استفاده از شن های رنگی در تراریوم علاوه بر زیباتر کردن آن، به طور قابل ملاحظه ای به ایجاد حس مثبت در شما کمک خواهد کرد.

رنگ هایی که در تراریوم زینتی به کار می برید، باعث ایجاد احساسات خاصی در شما خواهد شد.

رنگ آبی هماهنگی و آرامش، رنگ صورتی عشق و دوستی و صمیمیت، و رنگ زرد تفکر مثبت و رضایت ایجاد می کند.

داشتن یک تراریوم زینتی به عنوان یک گیاه زنده، سطح تمرکز و توجه شما را افزایش خواهد داد. هم چنین باعث تقویت ذهن شما و افزایش عملکرد آن خواهد شد.

گیاهان بر بهبود درآمد شما نیز تاثیرگذار هستند.

به همین دلیل در سالن های مطالعه و ادارات و شرکت ها، از گیاهان استفاده می شود تا بهره وری افراد افزایش پیدا کند.

افزایش بهره وری و کار مفید، افکار منفی را از شما دور کرده و به تمرکز شما بر روی فعالیت های موثر تر کمک خواهد کرد.

به این ترتیب حس رضایتمندی در شما به وجود آمده و در کل باعث بهبود یافتن زندگی شما خواهد شد.

منبع: https://cafegoldoon.com/تراریوم-زینتی-_-نقش-تراریوم-در-سلامت-روا/تراریوم-و-زیورآلات-طبیعی/

خوراکی‌ها و غذای شب چهارشنبه‌سوری چیست؟

عبادوز بازدید : 7 چهارشنبه 25 اسفند 1400 نظرات (0)

در عرشه آنلاین بخوانید:

بی‌شک جشن گرفتن دسته‌جمعی لذت دوچندانی دارد. به‌خصوص جشن‌هایی که مناسبت خاصی دارند و باستانی هستند. یکی از این جشن‌ها چهارشنبه‌سوری است که بین ما ایرانیان بسیار محبوب است. آنقدر که از گذشته تا امروز با علاقه فراوان جشن چهارشنبه‌سوری را در آخرین شب چهارشنبه سال برگزار می‌کنیم. هنوز هم برافروختن و پریدن از روی آتش با خواندن زردی من از تو/ سرخی تو از من برایمان لذت‌بخش است.

آجیل مشکل گشا

اما جز پریدن از روی آتش، خوراکی‌ها نیز از عناصر پایه در این جشن است. مثلا خوردن آجیل مشکل‌گشا از مهم‌ترین آنهاست که هنوز هم در بسیاری از استان‌ها بین خانواده‌ها رایج است. در برخی استان‌ها مانند چهارمحال و بختیاری، خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی دختران و پسران جوان قاشق به دست برای آن‌که شناخته نشوند چادری بر سر خود می‌کشیدند و به در خانه دوستان و همسایگان می‌رفتند و با زدن قاشق روی کاسه فلزی صاحب‌خانه را از حضور خود با خبر می‌کردند. صاحب‌خانه هم کاسه‌های آن‌ها را از آجیل چهارشنبه‌سوری، شیرینی، شکلات، نقل و پول پر می‌کرد.

تهیه و خوردن آجیل مشکل‌گشای مخصوص شب چهارشنبه سوری بین خانواده‌های هرمزگانی نیز مرسوم است. آن‌ها برای این شب آجیلی شامل نخود و تخمه قشمی به همراه پسته، بادام، کشمش و توت تهیه و با خواندن دعا، آن را تبرک می‌کنند، بعد مقداری را به همسایگان می‌دهند و باقی را به همراه خانواده می‌خورند.

شش انداز زنجانی‌ها

زنجانی‌ها هم در شب چهارشنبه‌سوری خورشی به نام «شش‌انداز» می‌پزند. این خورش ترکیبی از روغن، پیاز، خرما، کشمش، گردو، تخم‌مرغ و شیره انگور است. کنار شش‌انداز، رشته پلو یا زعفران پلو (بسته به توان مالی خانواده) پخته می‌شود.

رشته پلو در البرز

در البرز اما، به جز خوردن آجیل، پخت غذا‌هایی همچون فسنجان و رشته پلو نیز مرسوم است.

آش در خوزستان

در میان لر‌های بختیاری خوزستان هم رسم است که در برخی از روستا‌های این مناطق در این شب آش می‌پزند و بین همسایگان پخش می‌کنند.

قورمه‌سبزی در آذربایجان شرقی

بهترین غذای شب چهارشنبه‌سوری در آذربایجان شرقی قورمه‌سبزی است که غذای محبوب بسیاری از ایرانی‌هاست. در گذشته که بیشتر اجاق‌ها و مطبخ‌ها در حیاط خانه‌ها قرار داشتند، غروب چهارشنبه‌سوری عطر و بوی برنج و قورمه‌سبزی از همه خانه‌ها برمی‌خاست. همچنین در گذشته کسبه بازار، مغازه‌ها را آذین می‌بستند و برخی از آن‌ها مجمعه‌های بزرگی را به صورت طبقه‌ای روی هم قرار می‌دادند و در آن‌ها آجیل‌های چهارشنبه‌سوری می‌ریختند. معمولا تا پایان شب این آجیل‌ها فروش می‌رفتند.

آش گزنه در گلستان

در گلستان نیز طبق رسم قاشق زنی صاحب‌خانه انواع آجیل یا شیرینی‌های سنتی گرگان مانند «سرغلبیلی»، «پادرازی»، «نون زنجیفیلی»، «نون خرمایی» و «حلوا اوماج» و چیز‌هایی از این دست را در کاسه جوانان و نوجوانان می‌ریخت. به جز این کار پختن آش گزنه یکی دیگر از رسوم مردم گرگان در چهارشنبه‌سوری است. این آش با انواع گیاهان و سبزی محلی و کوهی از جمله انارریجه، زولنگ، اوجی، گزنه و کدو و انواع حبوبات شامل نخود، لوبیا، عدس و باقلا و رب انار تهیه می‌شود.

آشنایی با مفهوم سئو از دید گوگل

عبادوز بازدید : 11 چهارشنبه 25 اسفند 1400 نظرات (0)

سئو سایت چیست و چه کاربردی دارد؟

سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.

سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.

اهداف سئو چیست ؟

هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود چرا که الگوريتم آن بيشترين صفحات مرتبط را نشان مي‌دهد.

بعد از اينکه سئوبراي بهبود رتبه‌بندي سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي کار خود را شروع کرد، اين فرآيند نيازمند دانش و زمان براي پياده‌سازي روش‌هاي خود شد. زمان، بزرگ‌ترين سرمايه‌گذاري اوليه براي بهينه شدن سايت و يا يک صفحه است.

بسته به اينکه چگونه کلمات کليدي رقابتي در بهينه سازي مورد استفاده قرار مي‌گيرند، سئو هفته‌ها يا ماه‌ها طول مي‌کشد تا به نتيجه برسد. اگر چه ممکن است نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان است. براي وب سايت‌ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول که 58.4 درصد کليک‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند.

اين جاي تعجب نيست که وب سايت‌ها با محصولات و خدماتي که بفروش مي‌رسانند بر سر رسيدن به رتبه يک نتايج جستجو رقابت کنند. به عنوان مثال کلمه کليدي رقابتي "بيمه خودکار" 1.5 ميليون جستجوي گوگل را در ماه به خود اختصاص مي‌دهد، اين بدين معني است که 3 جايگاه اول 58.4 درصد بازديدکنندگان و خود جايگاه اول 36.4 درصد بازديدکنندگان را به خود اختصاص مي‌دهد. اين مسئله براي خيلي از سايت‌ها سودمند است که در بالاي نتايج جستجو قرار گيرند به خصوص آنهايي که با افزايش ترافيک سايت به تعداد مشتريانشان اضافه مي‌شود.

تعداد صفحات : 18

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 176
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 42
 • باردید دیروز : 6
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 42
 • بازدید ماه : 297
 • بازدید سال : 1,554
 • بازدید کلی : 2,167