loading...

چرم آرتان

فواید استفاده از میله زمین

عبادوز بازدید : 7 پنجشنبه 01 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

میله زمین ارت نوعی الکترود است که در سیستم ارتینگ استفاده می‌شود. الکترود این میله یک عنصر رسانا است که مستقیماً در زمین مدفون می‌شود و جریان اضافی برق را به سمت زمین هدایت می‌کند؛ به همین دلیل باید از جنس فلز باشد و از آنجایی که باید برای مدت طولانی مدفون شوند، باید در برابر خوردگی نیز مقاوم باشند.

میله ارت از مواد مختلف و در شکل‌ها و اندازه‌های مختلف تهیه و تولید شده است؛ لذا می‌تواند به شکل صفحات، حلقه‌ای در اطراف سازه (معروف به ارتینگ نوع B) یا به عنوان میله زمین باشند. میله ارت از آلیاژ فلزهایی مانند مس، فولاد گالوانیزه و استنلس استیل تهیه می‌شود. این محصول از جنس مس دارای مقاومت الکتریکی کم هستند و نسبت به خوردگی مقاومت بالا دارند. میله‌ ارت استنلس استیل دارای عمر طولانی هستند و نسبت به ضربه و خوردگی مقاومت کمتری دارند.

میله ارت را معمولا در انواع مختلفی تولید میشوند. از جمله آن ها میله ارت مسی، ساختمان، کاپر باند، گالوانیزه، کاپر ولد می باشند. توجه نمایید که مس گزینه ای بسیار مناسب در جهت ماده تشکیل دهنده یک الکترود ارت و هادی زیر زمینی به شمار می آید.  استفاده از این محصول با جنس میله سخت در تاسیساتی که از جریان خطای بالا برخوردارند انتخاب مناسبی می باشد.

اما میله هایی که از کاپر باند بهره می برند معمولا در مکان هایی که از جریان کمتری برخوردارند استفاده میشوند. زمانی که به ارتینگ موقت و کوتاه مدت و معمولی می باشند از میله گالوانیزه ارزان قیمت استفاده می شود.  میله های هسته از جنس فولاد کاپر باند به طور مشخص از استحکام مکانیکی و الکتریکی بهتر، مقاومت بالا در برابر خوردگی و قیمت پایین تری نسبت به نوع مس سخت و یا فولاد ضد زنگ، برخوردار می باشد.

همان گونه که قبل تر اشاره کردیم از نوع مسی زمانی که نمی توان چاه ارت را حفر کرد استفاده می شود. میله ارت مسی را در طول ها و قطر های متفاوتی مورد استفاده قرار می دهند. این میله ها از طریق کوبش به داخل زمین فرو می روند و در نهایت با کمک یراق آلات و یا جوش احتراقی مربوطه به سیم ارت اتصال می یابند.

در صنعت ارتینگ کشورهای غیر پیشرفته معمولا از روش دوزه کشی نوع مسی استفاده میشود. در این روش لوله مسی با ضخامت مورد نظر انتخاب و سپس میله آهنی را به قطر مناسب با فشار وارد لوله می نمایند. در نهایت نوک میله تیز می شود و یک لایه مس روی میله قرار می گیرد. این روش کارامد نمی باشد چرا که این روش کیفیت و طول عمر مناسبی ندارد.  اما بر عکس در کشور های صنعتی پیشرفته از روش نشاندن اتم های مسی بر روی مغزی فولاد  استفاده می نمایند.

در این روش ابتدا مغزی فولاد با روش اسید شویی اکسید زدایی میشود و با سیستم چربی گیر چربی های صنعتی و … از روی آن زدوده می شود. سپس با استفاده از مکانیزم خاص آلیاژی بسیار محکم و چسبنده از مس و فولاد به ضخامت چند میکرون بر روی مغزی تشکیل می گردد. سرانجام مس خالص با خلوص بیش از  ۹۹/۵ با ضخامت مورد نظر بر روی این آلیاژ نشانده می شود به طریقی که محصول نهایی آن یک میله ارت مسی جدایی ناپذیر و یکپارچه از فولاد و مس می باشد.

لازم است که بدانید این محصول ميتواند از يك ميله يا يك لوله بصورت قائم در زمين كوبيده و يا پنهان شود. در حالت دفني براي لوله و يا ميله ارت،چاهي حداقل به عمق 2متر حفر مي شود. پس از قرار دادن ميله يا لوله در وسط چاه ارت، فضاي اطراف الكترود با مواد كاهنده مقاومت پر می شود.

توجه کنید که میله ارت ساختمان نباید که از جنس آلومینیوم یا آلیاژ های آن باشد.  هادي اتصال ارتینگ از محل اتصال به الكترود تا محل ترمينال اصلي اتصال ارت بايد قابل رويت باشد و يا اينکه کابل ارت براي محفوظ ماندن از درون يك لوله غير فلزي محافظ عبور داده شده باشد و بايد بصورت دوره اي چاه ارت و کابل اتصال ارتینگ ساختمان های مسکونی و اتصالات آن از نظر محكم بودن و خوردگي و زنگ زدگي مورد بازديد قرار گيرد.

توجه کنید که نباید الکترود زمین به ساختمان نزدیک باشد و حداقل در فاصله ای 1.5 متری نصب شود.  فراموش نکنید که اندازه لوله بستگی به نوع خاک دارد. لوله معمولا دارای قطر (۴۰mm (۱.۵in و طول (۲.۷۵m (۹ ft می‌باشد.  بیشتر در خاک عادی یا خاک خشک و سنگی استفاده می‌شود. رطوبت خاک در تعیین طول لوله تاثیر دارد، اما معمولا باید (۴.۷۵m (۱۵.۵ft  باشد.

میله ارت کاپر باند 

در حقیقت در این روش مغزی فولاد اسید شویی، چربی گیری و اکسید زدایی می شود و در نهایت مس خالص با درصد خلوص بالای 99/5 درصد را با چسبندگی بسیار بالا بر روی مغزی فولادی می نشانند این روش مزیت هایی دارد که در ادامه آن ها را بازگو خواهیم کرد:

 • به دلیل این که در فرایند تولید به حرارت اختیاج ندارد مغزی فولادی سختی خود را از دست نمی دهد.  
 • جدا شدن لایه مس و مغزی فولاد از هم بسیار غیر ممکن می باشد.
 • به این علت که از روکشی یکپارچه مسی برخوردار می باشد امکان نفوذ آب به داخل آن امکان پذیر نمی باشد و باعث می شود که مغزی فولاد سالم بماند.
 • به دلیل اکسید برداری از از مغزی فولادی و عدم وجود اکسید آهن و چربی بین دو لایه مغزی فولادی و مسی علاوه بر جلوگیری از خوردگی، اتصال مکانیکی و الکتریکی بسیار عالی بین مس و مغزی فولادی ایجاد می شود.
 • طول عمر میله های کاپر باند استاندارد بسیار کمتر از میله های استنلس استیل و تمام مس می باشد.

مصارف پودر جوش کدولد در صنایع امروزی

عبادوز بازدید : 9 پنجشنبه 01 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

مصارف پودر جوش کدولد در صنایع امروزی

این روزها برای انجام جوشکاری از پودر جوشکاری استفاده می‎کنند؛ با وروداین محصول، استقامت و استحکام عملیات جوشکاری تضمین شده است. در حالت کلی پودر جوش‌ها یک تحول عظیمی در جوشکاری به شمار می‌روند، که برای اولین بار در دهه 1930 استفاده شدند.

پودر جوش (پودر جوش کدولد) که روانه بازار می‎شود به خوبی داخل فلز محل جوش، سفت و یا ذوب می‎شوند و در نتیجه کار، جوشکاری یکدست و باکیفیتی مشاهده می‌شود. این محصول در انواع مختلفی تولید می‎شود که از نظر ظاهر و ساختار بسیار کارآمد و پیشرفته هستند. کاربرد این پودرها (پودر جوش کدولد) در جوش‌های گوشه‌ای است و یا این که در جوش‌های لوله به لوله مورد استفاده قرار می‎گیرند.

در واقع برای جوش روی فولادهای عمومی ساختمان سازی از این پودرها بهره می‎برند و حتی در لوله سازی و یا دیگ سازی هم کاربرد دارند؛ بنابراین می‎توان گفت این پودرها بسیار کاربردی و مفید هستند که توسط کارخانه های صنعتی و شرکت‎ها تولید می‎شود. مهم‎ترین مزیتی که در استفاده از  این وجود دارد این است که پس از جوشکاری سرباره به راحتی جدا می‎شود.

در صورت عدم استفاده از این پودر، وجود سرباره در جوشکاری ممکن است مشکلاتی به وجود بیاید. این پودر باعث می‎شود که محافظت مناسبی به وجود بیاید که کیفیت جوش را چند برابر می‌کند، البته این موضوع در هنگام جوشکاری حساس اهمیت بیشتری خواهد داشت. یک خاصیت این محصول این است که قادر است مقدار زیادی از سیلیسیوم موجود در فلز محل جوش و همچنین منگنز را به خود جذب نماید.

در هنگام خرید پودر جوش کدولد بایستی که اطلاعات کافی راجع به آن داشته باشید تا بتوانید از مزیت‌های این پودر بهره ببرید؛ یعنی بتوانید که برای اتصال قطعات بزرگ از این پودر استفاده کنید و برای قطعات کوچک‌تر به گرم کردن احتیاجی نباشد. زمانی که این پودر خریداری شود به همراه پولک است و برای استفاده و بهتر بهره بردن از آن بایستی قبل از مصرف پودر، آن را به خوبی تکان دهید.

در هنگام خرید این پودر به کیفیت، شرکت سازنده و قیمت آن دقت کنید. زمانی می‎توانید جوشکاری با کیفیت داشته باشید که یک پودر باکیفیت را خریداری کرده باشید. این پودر را از فروشگاه‎های معتبر و رسمی خریداری کنید.

فروشگاه تک ارت انواع برندهای پودر جوش را با بهترین کیفیت و مناسب‎ترین قیمت به مشتریان خود ارائه می‌دهد. همچنین پودرها را با وزن‎های مختلف به فروش می‎رساند به صورتی که نیاز تمام مشتریان را پوشش می‎دهد. در واقع جلب رضایت و اعتماد مشتری را در اولویت خود قرار می‎دهد.

برای راحتی و سهولت خرید، به مشتریان خود مشاوره و راهنمایی رایگان می‌دهد، کارشناسان تک ارت همواره در تلاشند که بهترین‌ها را به مشتریان ارائه دهند.

معمولا پودر جوش احتراقی از پودر آلومینیوم و اکسید مس تشکیل می‎شود که از جمله ویژگی‌های این پودر می‎توان یکپارچگی اتصال پس از جوش، سطح تماس زیاد، عدم فاصله در محل جوش که موجب جلوگیری از نفوذ هر گونه رطوبتی می‎شود، سرعت جوشکاری به اندازه قابل توجهی افزایش می‎یابد، در برابر تنش‌های مکانیکی مقاومت خوبی از خود به نمایش می‌گذارد و… اشاره کرد.

در واقع این محصول در وزن‎های مختلفی روانه بازار می‎شود که با توجه به نوع سازه و سایز آن انتخاب می‎شود. زمانی که جوشکاری به صورت به صورت دو سیمه یا چند سیمه انجام می‎شود، استفاده از پودر جوش احتراقی سرعت شما را زیاد می‎کند. در صورتی که  پودر جوش احتراقی مرطوب شد می‎توانید که آن را در دمای بین 300 تا 350 درجه سانتی‎گراد قرار دهید تا رطوبت از بین برود و پودر خشک شود، زمانی که پودر خشک شد می‎توانید مجددا آن را مورد استفاده قرار دهید.

سعی کنید این نوع پودر را در محل خشک قرار دهید که رطوبت در آن وجود نداشته باشد. لازم به ذکر است اشاره کنیم که این مدل پودرها از از ظرفیت هدایتی بسیار بالایی برخوردار هستند که همین مسئله موجب می‎شود که در قسمت گوشه‌ها، زاویه‎ها استفاده شود.

تماشای آنلاین ویدیوهای حیات وحش از پاز

عبادوز بازدید : 6 پنجشنبه 01 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

حیات وحش و حیوانات همواره از جذابیت‌های بسیار زیادی برای افرادی که به طبیعت علاقه‌مند هستند برخوردار است. حیوانات با داشتن یک اکوسیستم مجزا می‌توانند بر روی رفتار طبیعت تاثیرگذار باشند. کسانی که به ویدیو‌های حیات وحش علاقه مند هستند باید بتوانند از طریق یک بستر مناسب، جدیدترین ویدیوهای منتشر شده را به صورت آنلاین و با هزینه مناسب مشاهده کنند. در میان وب سایت‌های این چنینی وب سایت پاز آنلاین با داشتن دسته بندی مناسب نظیر حیات وحش به کاربران این امکان را می‌دهد که بتوانند محتوای تصویری حیات وحش را به راحتی و با سرعت بالا تماشا کنند. 

حیات‌ وحش به کلیه جانداران ازقبیل پستانداران، پرندگان، خزندگان و دوزیستان گفته می‌شود که به صورت وحشی و طبیعی بدون دخالت یا کمک انسان بر روی کره زمین زندگی کرده و آب و خوراک خود را خود تأمین می‌کند. البته حیات وحش شامل تمام گیاهان و در واقع جاندارانی که بدون دخالت انسان زندگی می‌کنند می‌شود. در ایران ۵۲۴ گونه پرنده، ۱۶۰ گونه پستاندار، ۲۲۲ گونه خزنده و دوزیست و ۶۵ گونه جونده یافت می‌شود.در میان گونه‌های مختلف حیات وحش ایران، شیر آسیایی، ببر مازندران منقرض شده و گونه‌های یوزپلنگ آسیایی، پلنگ ایرانی و خرس سیاه آسیایی کمیاب بوده و در معرض خطر انقراض قرار دارند. 

انجمن جانورشناسی لندن در تازه‌ترین «نمایه موجودات زنده کره» در سال ۲۰۱۴ می‌گوید که روند نابودی گونه‌ها حتی بدتر از آن است که تاکنون تصور می‌شد. این گزارش حاکیست که بررسی‌ها با شیوه‌های تازه نشان می‌دهد که جمعیت گونه‌ها ظرف ۴۰ سال اخیر نصف شده درحالی که ارزیابی‌ها تا سال ۲۰۱۲ با شیوه‌های قبلی شدت این روند را کمتر نشان می‌داد. این گزارش می‌گوید که جمعیت پستانداران، پرندگان، خزندگان، دوزیستان و ماهی‌ها به‌طور متوسط ۵۲ درصد و جمعیت گونه‌های آب شیرین ۷۶ درصد کاهش یافته‌است. اگر به دنبال تماشای این گونه ویدیوهای جذاب هستید، دسته بندی حیات وحش را می‌توانید از وب سایت پاز آنلاین انتخاب کنید.

معرفی وب سایت ویدیویی پاز

عبادوز بازدید : 6 پنجشنبه 01 ارديبهشت 1401 نظرات (0)

محتوای ویدیویی مخاطبان زیادی دارد، چرا که مشاهده آن می‌تواند آسان باشد و مفاهیم را به خوبی به مخاطب منتقل کند. یک سایت باکیفیت که دارای آیتم‌های مختلف باشد، باعث می‌شود تا مخاطب بتواند محتوای ویدیویی را به بهترین شکل تماشا کند.

از میان وب سایتهای مختلف که در این زمینه وجود دارد، سایت پاز به عنوان بهترین انتخاب است. این سایت با داشتن دسته بندی‌های مختلف می‌تواند انواع ویدیوهای روز را با کیفیت مختلف به نمایش بگذارد. یکی از نکات جالب پاز این است که به آسانی می‌توان انواع دسته بندی موضوعی را مشاهده کرد.

 

در دسته بندی سایت پاز انواع موضوعات مختلف نظیر حیات وحش، سرگرمی، ورزش، اقتصاد، خودرو، آشپزی، فنآوری، سینما و غیره وجود دارد. اگر عاشق هیجان هستید و قصد دارید تا بهترین کلیپ‌های تصویری حوادث را مشاهده کنید، دسته بندی سایت پاز به شما کمک خواهد کرد تا به این امر دست پیدا کنید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در ساخت دوربین گوشی های همراه و در دسترس بودن آنها برای بخش عمده ای از مردم جهان و همچنین افزایش سرعت اینترنت تمایل افراد را به اشتراک گذاری ویدیوهای مختلف افزایش داده است. این موضوع تا حدی گسترش داده شده است که هیچ کدام از دسته های اطلاع رسانی و محتوای های تاثیرگذار قدرت رقابت با ویدیو را ندارند. با استفاده از وب سایت پاز آنلاین قادر خواهید بود تا از اخبار تصویری روز مطلع شوید.

منبع: پاز آنلاین

افزایش چشمگیر طول عمر با یک نوشیدنی محبوب

عبادوز بازدید : 6 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

در بررسی داده‌های مربوط به حدود ۳۸۳ هزار مرد و زن در بریتانیا، محققان دریافتند که طی ۱۰ سال، نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز خطر ابتلا به بیماری قلبی، سکته مغزی، آریتمی‌های خطرناک قلبی و مرگ ناشی از بیماری قلبی و مرگ به هر دلیلی را بین ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش می‌دهد.

 • تجزیه و تحلیل قبلی بانک زیستی بریتانیا نشان داد که نوشیدن قهوه با مرگ‌و‌میر کمتری همراه است، حتی در میان افرادی که تا هشت فنجان در روز می‌نوشند.

  حال نتایج این مطالعه جدید، ارتباط نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز را با آریتمی، مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی و مرگ و میر ناشی از همه علل تقویت می‌کند.

  قهوه بدون کافئین از آریتمی قلبی محافظت نمی‌کند، اما با کاهش بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط است. محققان خاطرنشان کردند که این نشان می‌دهد که قهوه کافئین دار کمی عملکرد بهتری دارد.

  دکتر «پیتر کیستلر»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان آلفرد در ملبورن استرالیا، گفت: «از آنجایی که قهوه می‌تواند ضربان قلب را تسریع کند، برخی از مردم نگران هستند که نوشیدن آن می‌تواند برخی از مشکلات قلبی را تحریک یا تشدید کند.»

  وی در ادامه افزود: «اما داده‌های جدید نشان می‌دهد که مصرف روزانه قهوه باید به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم برای افراد مبتلا به بیماری قلبی و بدون آن گنجانده شود. نوشیدن قهوه یا یک اثر خنثی دارد، به این معنی که هیچ ضرری ندارد، یا با فوایدی برای سلامت قلب همراه است.»

  کیستلر خاطرنشان کرد: «قهوه بیش از ۱۰۰ ترکیب فعال بیولوژیکی دارد. این مواد شیمیایی می‌توانند به کاهش استرس اکسایشی و التهاب، بهبود حساسیت به انسولین، افزایش متابولیسم، مهار جذب چربی توسط روده و مسدود کردن گیرنده‌های شناخته شده در ریتم غیرطبیعی قلب کمک کنند.»

  کیستلر می‌گوید: «مکانیسم‌های مختلفی وجود دارد که از طریق آن قهوه ممکن است مرگ و میر را کاهش دهد و این اثرات مطلوب را بر بیماری‌های قلبی عروقی داشته باشد. قهوه خورها باید احساس اطمینان کنند که حتی در صورت ابتلاء به بیماری قلبی می‌توانند به خوردن قهوه ادامه دهند. قهوه رایج‌ترین تقویت کننده عملکرد شناختی است؛ شما را هوشیارتر می‌کند و ذهن را بازتر می‌کند.»/ مهر

  منبع: https://www.arshehonline.com

نژادپرستی به ساعت های هوشمند رسید!

عبادوز بازدید : 3 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

به گزارش عرشه آنلاین، به نقل از دیلی‌میل، ورزشکاران و طرفداران تناسب اندام طی سالیان اخیر به طور فزاینده‌ای به ساعت‌های هوشمند روی آورده‌اند تا ضمن ردیابی تعداد گام‌ها و میزان کالری سوزی، بر ضربان قلب خود در حین ورزش و به طور کلی بر وضعیت سلامتی خود نظارت داشته باشند. اما اکنون یک مطالعه جدید که توسط محققان دانشگاه "آلبرتا" در کانادا انجام شده است، نشان می‌دهد که این ابزارهای مد روز در ردیابی سلامت افراد دارای رنگ پوست تیره‌تر کمتر کارایی دارند.

این مطالعه نشان می‌دهد که این مشکل ممکن است به این دلیل باشد که فرآیند سیگنال‌دهی که از پرتوهای نور برای تشخیص ضربان و ریتم قلب استفاده می‌کند، ممکن است روی پوست‌های تیره‌تر که حاوی ملانین بیشتری است، به خوبی کار نکند، چرا که پوست‌های تیره، نور بیشتری را جذب می‌کنند.

با این حال، الگوریتم‌هایی که این دستگاه‌ها را پشتیبانی می‌کنند، اغلب توسط افراد سفید پوست توسعه می‌یابند و آزمایش می‌شوند که ممکن است به این معنی باشد که این مشکل، از پیش شناسایی نشده‌ و در نظر گرفته نشده است.

این مطالعه جدید بر اساس بررسی سیستماتیک ۱۰ مطالعه منتشر شده قبلی با بیش از ۴۶۰ شرکت کننده انجام شده است.

وی افزود: الگوریتم‌ها اغلب بر پایه جمعیت‌های سفید پوست ایجاد می‌شوند که ممکن است به نتایجی منجر شود که آنطور که ما می‌خواهیم برای جمعیت تیره پوست قابل تعمیم نباشد. تحقیق و توسعه مداوم این دستگاه‌ها باید بر گنجاندن جمعیت‌هایی با رنگ‌های متفاوت پوست تاکید داشته باشد تا الگوریتم‌های توسعه ‌یافته بتوانند به بهترین وجه خود را با تغییرات در جذب نور توسط پوست تطبیق دهند.

منبع: عرشه آنلاین

با این خوراکی‌ها در بهار خوش‌اخلاق شوید

عبادوز بازدید : 4 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

تحقیقات بی‌شماری ثابت کرده‌اند که خوردن برخی از غذا‌های غنی از مواد مغذی می‌تواند به افراد مبتلا به افسردگی کمک کند تا احساس بهتری داشته باشند؛ بسیاری از این غذا‌ها به‌ویژه در بهار و تابستان فراوان هستند.

هندوانه: منبع عالی لیکوپن است؛ آنتی‌اکسیدانی که از بافت ظریف مغز محافظت می‌کند. هندوانه لیکوپن بیشتری نسبت به گوجه‌فرنگی دارد (تا ۲۰ میلی‌گرم در هر ۲ فنجان). لیکوپن موجود در هندوانه به کاهش خطر التهاب مرتبط با زوال عقل و احتمالاً افسردگی کمک می‌کند. هندوانه علاوه بر محتوای لیکوپن، انتخابی عالی به‌جای خوراکی‌های سرشار از شکر است.

میگو: اگر به دنبال یک وعده غذایی آسان و تقویت‌کننده خلق‌و‌خو هستید، مقداری میگو کباب کنید. میگو حاوی امگا ۳ است. مطالعات نشان می‌دهد که امگا ۳ به کاهش علائم افسردگی کمک می‌کند. بر اساس مقاله‌ای که ژانویه ۲۰۱۸ در مجله روانشناسی بریتانیا منتشر شد، سطوح پایین اسید‌های چرب ضروری مانند امگا ۳ در بدن با بیماری‌های روانپزشکی مانند افسردگی مرتبط است. سایر منابع خوب اسید‌های چرب امگا ۳ شامل ماهی آزاد، ساردین، ماهی خال‌مخالی و ماهی تن است.

ذرت: سبزیجات نشاسته‌ای مانند ذرت، کربوهیدرات‌های باکیفیت و سرشار از فیبر و مواد مغذی هستند. از ذرت کبابی لذت ببرید یا این دانه‌ها را با لوبیا سیاه و سالاد مخلوط کنید، زیرا لوبیا‌ها یکی دیگر از کربوهیدرات‌های باکیفیت هستند که سطح خلق‌و‌خو را افزایش می‌دهند.

گیلاس: گیلاس سرشار از فلاونوئید‌هاست که محافظ شما در برابر افسردگی هستند. مطالعه‌ای که جولای ۲۰۱۶ در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد، نشان داد که مصرف مقادیر بالای فلاونوئید‌ها با کاهش خطر افسردگی مرتبط است.

منبع: https://sanapress.ir

پنج نوع چای که سیستم ایمنی بدن را بالا می‌برد

عبادوز بازدید : 5 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

گروه ایرنا زندگی – مفهوم چای به عنوان دارو چیز جدیدی نیست. چینی ها قرن هاست که از این روش برای کاهش بیماری ها و بهبود سیستم ایمنی استفاده می کنند. علیرغم استفاده گسترده از چای برای تقویت سیستم ایمنی بدن، شواهد علمی کمی وجود دارد که ثابت کند چای این نوع فواید را دارد. در ادامه بخوانید تا متوجه شوید که چگونه چای می‌تواند – یا نمی‌تواند – به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کند.

چگونه چای به تقویت سلامت سیستم ایمنی بدن کمک می کند

بخش عمده ای از مزایای ایمنی و سلامت کلی چای به گروهی از آنتی اکسیدان ها به نام پلی فنول ها مرتبط است. دکتر «مگان مایر»، دکترا و مدیر ارشد ارتباطات علمی شورای اطلاعات بین‌المللی غذا، مستقر در دورهام، کارولینای شمالی، می‌گوید: بخش عمده ای از مزایای ایمنی و سلامت کلی چای به گروهی از آنتی اکسیدان ها به نام پلی فنول ها مرتبط است. مقدار قابل توجهی از داده های اپیدمیولوژیک نشان داده است که رژیم غذایی غنی از پلی فنل ها در برابر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲ محافظت می کند.

دکتر. مایر به بررسی منتشر شده در سپتامبر ۲۰۱۷ در نشریه Nutrition Bulletin اشاره می‌کند که نشان می‌دهد چای‌ها به‌ویژه غنی از پلی فنول‌هایی هستند که به نام فلاونول‌ها شناخته می‌شوند. نشان داده شده است که این مواد شیمیایی گیاهی به کاهش فشار خون و کلسترول کمک می کنند.

در مجله  Harvard Health آمده است که آنتی اکسیدان ها (مانند فلاونول های موجود در چای) می توانند به محافظت از بدن در برابر رادیکال های آزاد ناشی از آلودگی، دود سیگار و اشعه ماوراء بنفش کمک کنند. در بررسی های گذشته مشخص شده است که رادیکال های آزاد می توانند اثرات مضری بر بدن داشته باشند که از جمله آنها می توان به سیستم ایمنی ضعیف اشاره کرد.

انواع مختلفی از چای وجود دارد که از سلامت سیستم ایمنی بدن حمایت می کند. گزینه های محبوب مانند چای سبز، سیاه، سفید، و اولانگ همه از یک گیاه همیشه سبز به نام Camellia sinensis می آیند.چای اولانگ از قدیمی ترین چای های مصرفی در کشور چین است، که از برگ های گیاه «کاملیا سنسیس»تهیه می شود؛کاملیا سنسیس در واقع همان گیاهی است که چای سبز و چای سیاه از آن تهیه می شوند، روش تهیه و فرآوری چای سیاه، سبز و اولانگ موجب شده تا هر کدام دارای طعم و خاصیت های متفاوت باشند اما در واقع همگی از برگ های یک گیاه تهیه می شوند.

منبع: ساناپرس

حوضچه بتنی چیست؟

عبادوز بازدید : 4 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

برای حفاظت از انواع کابل‌های گذرنده از مسیر‌های زیرزمینی نیازمند محصولاتی حفاظتی مانند باکس‌های توخالی یا حوضچه‌ بتنی هستیم.

حوضچه بتنی با استفاده از طرح ملات مطلوبی تولید می‌شوند که شامل رشته‌های پلیمری پیشرفته و رشته‌های شیشه‌ای برای وزن سبک، مقاومت در برابر آب (تخلخل کم)، ویژگی‌های حفاظتی خوب و همچنین عمر طولانی و امنیت در هر آب و هوایی است؛ همچنین به عنوان اتاق بتن و پوشش بتنی شناخته می‌شود. در ارتینگ برای پوشاندن گودال زمین استفاده می?‌شود؛ همچنین به عنوان پوشش اتاق بازرسی نیز شناخته می?‌شود. حوضچه بتنی با آرایش قفل، قاب و لولا ارائه می?‌شود.

انواع حوضچه بتنی

این قالب‌ها خود در انواع مختلفی هستند که عبارت‌اند از:

 • منهول بتنی پیش ساخته

این نوع باکس‌ها را در ابعاد و مدل‌های مختلفی طراحی و تولید می‌کند. این حوضچه‌ها را جهت مفصل‌بندی خطوط مخابرات یا در مصارف برق در کانال کشی‌های زمینی استفاده می‌کنند. حتی از این نوع تجهیزات جهت استفاده در صنایعی چون حفاظت الکتریک و پروژه‌های امنیتی به کار می‌برند؛ این باکس ها را در ابعاد 40*40 تا 100*100 سانتی‌متر به تولید می‌رسانند.

 • هندهول بتنی پیش ساخته

نوع دیگر حوضچه بتنی شامل هندهول‌های بتنی است. این باکس‌ها شامل محصولاتی هستند که در اصل معنی حفره می‌دهند و از آن‌ها به سبب اتصال چند شبکه و حتی خطوط ارتباطی آب و فاضلاب استفاده می‌کنند، اما بیشترین کاربرد را این باکس‌ها در خطوط مخابرات دارند.

 • حوضچه‌ بتنی کنترل ترافیک

اینگونه حوضچه‌ها معمولا از نوع حوضچه های هندهول است و کیفیت و طول عمر بالایی دارد. این حوضچه‌ها را در ابعاد 40*40 و 50*70 و 70*100 سانتی‌متر طراحی و تولید می‌کنند. این حوضچه‌ها را از جنس بتن یا کامپوزیت می‌سازند، اما در ترکیبات آن الیاف و رزین خاص به کار برده‌اند.

 • حوضچه بتنی پیش ساخته

این مدل حوضچه‌ها را بیشتر از مدل‌های دیگر استفاده می‌کنند و یکی از متداول‌ترین تجهیزات کاربردی در صنایع برق و الکتریکی است. قیمت اقتصادی یکی از اصلی ترین مزیت‌های این باکس‌ها به شمار می‌رود. معمولا هزینه ساخت این منهول‌های بتنی پیش ساخته بسیار کمتر از منهول‌های آجری یا بتنی درجا خواهد بود. معمولا جهت ساخت این باکس‌های بتنی زمان بسیار کمی صرف می‌شود. این باکس‌ها دارای مقاومت بالایی در برابر بسیاری از مواد شیمیایی هستند و حتی طول عمر آن‌ها بالاتر است.

منبع: http://irchap.parsiblog.com/Posts/66/%cd%e6%d6%8d%e5+%c8%ca%e4%ed+%8d%ed%d3%ca%bf/

خريد قالب جوش كدولد از تك ارت

عبادوز بازدید : 3 سه شنبه 09 فروردين 1401 نظرات (0)

مزيت به‌كارگيري اين قالب جوش كدولد اين است كه سرعت عمليات جوشكاري و ضخامت جوش زياد مي‌گردد؛ همچنين مي‌توان با اين قالب‎ها اتصالات دائم الكتريكي و باكيفيتي عالي ايجاد نمود كه در عين ساده‌گي ازنظر اقتصادي نيز به‌صرفه است. اين قالب‌ها زماني كه قرار است، يك حجم مناسب از مواد مذاب پيرامون نقاط اتصال و هادي به كار برده شود، استفاده مي‌گردند. پيوندهايي كه به‌واسطه استفاده از اين قالب‌ها ايجاد مي‌شود، استحكام مكانيكي بالايي دارند و همان‌طور كه گفته شد، رساناي الكتريكي بالايي را نيز داشته و در برابر خوردگي نيز مقاومت خوبي دارند و از دوام زيادي نيز برخوردار هستند.

 براي ساخت قالب جوش كدولد در مرحله اول طراحي توسط نرم‌افزارهايي مخصوص انجام مي‌گيرد و برحسب شاخص‌هايي چون سايز، ظرافت، جنس و … طرح سه‌ بعدي ايجاد مي‌شود؛ سپس طرح سه‌بعدي قالب توسط دستگاه‌هاي CNC توليد مي‌گردد. قالب‌هاي جوش باتوجه به كاربردهاي مختلفي كه دارند، در انواع مختلف قالب جوش كدولد، قالب جوش احتراقي، قالب جوش سرد، قالب جوش لوله و قالب جوش پلاستيك توليد و به بازار عرضه مي‌گردند.

زماني كه قصد خريد قالب جوش كدولد را داريد بايستي اطلاعات كافي راجع به آن داشته باشيد، و بدانيد كه چه نوع قالبي را مي‌خواهيد و براي انجام چه كاري مي‌خواهيد از آن استفاده كنيد. در واقع قالب‌ها در مدل‎هاي مختلفي همچون قالب سيم به صفحه مسي، سيم به سيم، سيم و تسمه، تسمه و تسمه و … توليد مي‌شوند، كه قطعا هر كدام از آن‌ها كاربرد خاصي دارد و در شرايط مختلفي مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

 خريد قالب جوش كدولد و تمام اين قالب‌ها از مشخصات فني منحصر به فردي بهره مي‌برند، بنابراين داشتن اطلاعات كافي مي‎تواند كه كمك شاياني به شما بكند. زماني كه يك قالب به درستي و بر اساس استانداردهاي مشخص تهيه و خريداري شود، مي‎توانيد تا 50 بار عمل جوشكاري را انجام دهيد، و سرعت و كيفيت كار را مشاهده كنيد. توصيه مي‌شود حتما خريد قالب جوش كدولد را از فروشگاه‌هاي رسمي و معتبر خريداري كنيد تا از كيفيت آن‌ها مطمئن شويد، چرا كه اين فروشگاه‌ها به هيچ عنوان محصولات بي‌كيفيت را به فروش نمي‌رسانند.

اين قالب ساخت كشور عزيزمان ايران است و هيچ نمونه وارداتي ندارد كه از جنس بسيار با كيفيتي توليد شده است.

جنس اين قالب گرافيت مي باشد و از مقاومت و كيفيت خوبي برخوردار ميباشد.

مي توان در نقاط بسيار زيادي براي مثال 50 نقطه را با استفاده از آن جوش زد.

مي توان گفت كه اين قالب در برابر حرارت بسيار زياد مقاوم ساخته شده است.

اين قالب ها را در جهت اتصال سيم به صفحه مسي و اتصالات سيم به آرماتور، سيم به سيم و … در سيستم هاي ارتينگ و يا حفاظت كاتديك به كار برده ميشوند.

از جمله مزيت‌هاي اين قالب عبارت‌اند از: ضخامت بالاي جوش، قطعه هاي متصل شده، نياز نداشتن به منابع انرژي، سرعت عمليات جوشكاري و … ميباشند.

پيوند حاصل از جوش احتراقي مولكولي مي باشد و مقطع اتصال آن از استحكام مكانيكي برخوردار ميباشد.

به عبارتي رساناي الكتريكي زياد و در برابر خوردگي مقاوم مي باشد كه به همين دليل در جهت افزايش ماندگاري و طول عمر قالب احتياح است كه پس از هر سه مرتبه جوش به مدت 10 دقيقه براي خنك شدن قالب جوش عمليات را متوقف نماييد.

بايد بدانيد كه اين نوع قالب جوش قبل از عمليات جوشكاري كدولد قالب بايد تقريبا 13 درجه پيش گرم شود اين قالب مي تواند كه دماي حدود 4000 درجه سانتي گراد را تحمل نمايد.

ويژگي خوبي كه اين قالب دارد اين است كه قيمت دستگاه جوش كدولد در تعداد جوش بالا بسيار مقرون به صرفه مي باشد.  البته نسبت به انواع جوشكاري هاي برنج و نقره به صرفه مي باشد.

منبع: http://filmnet.bigsite.ir/post-57.html

تعداد صفحات : 18

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 176
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 2
 • بازدید امروز : 49
 • باردید دیروز : 6
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 49
 • بازدید ماه : 304
 • بازدید سال : 1,561
 • بازدید کلی : 2,174